Jihlavské kino uvede Světce z pekla ve slavnostní premiéře

XIII. STOLETÍ: „Pro speciální koncert k 30 letům vydání alba Amulet máme pro vás připravených pár dalších překvapení! V den koncertu 29. 4. 2023 od 17.00 hodin proběhne přímo v budově DKO v divadelním sále slavnostní premiéra filmu Jana Hrušovského a Jindřicha „R.X.Tháma“ Kohma  „SVĚTEC Z PEKLA“. Jedná se o první díl dokumentu, který mapuje dráhu Petra Štěpána v letech 1982–2004. Premiéra se odehraje za účasti Petra Štěpána, filmových tvůrců a klíčových respondentů celého projektu.

Line-up (29. 4. 2023, DKO JIHLAVA):

17.00 – 19.00 hod. – promítání filmu Světec z pekla – divadelní sál DKO

19.00 hodin – otevření společenského sálu DKO

20.00 – 20.45 hodin – Koncert XIII. století – Amulet – původní sestava

21.00 – 21.30 hodin vystoupení skupiny „Výsměch?“

22.00 – 23.15 Koncert skupiny XIII. století v současném složení

Vstupenky na koncert: https://www.dko.cz/1304-.html

Vstupenky na film: https://www.dko.cz/1374-.html

„Film Světec z pekla je film o mém životě. Musím k němu říct, ať nekopírujete můj životní styl, protože to je něco, co vás zabije,“ uvedl ke kinematografickému projektu Petr Štěpán frontman kapel Hrdinové nové fronty & XIII. Století, apoštol československého punku a gotiky. Filmový Chaoticon je složen ze dvou částí, první nese podtitul HLEDÁNÍ (1982-2004), druhá NÁVRATY (2004-2023).

XIII. STOLETÍ

Koncert skupiny XIII. Století k výročí 30 let od vydání LP Amulet, které je označováno za zásadní a průlomovou nahrávku pro celý gothic rock v ČR. V první půli koncertu vystoupí skupina v původním složení z roku 1992 a druhou část odehraje aktuální složení. XIII. Století v sestavě Petr Štěpán, Pavel Štěpán, Bedřich Musil a Petr Palovčík se fanouškům “představí” výjimečně jen v rámci tohoto koncertu.

Skupina vznikla v roce 1991. Hraje kytarový gothic rock vycházející z původního odkazu gotické vlny a punku. Ve svém žánru patří k naší absolutní špičce s přesahem do zahraničí. Vyhledávané jsou její koncerty v Polsku, v Německu, na Slovensku ad. Vystupuje na mezinárodních festivalech a přehlídkách. V roce 2013 byla skupina oceněna prestižní hudební cenou Břitva a byla uvedena do “Galerie legend”. Vůdčí osobností je Petr Štěpán, skladatel, textař, básník a spisovatel.

Album Amulet vyšlo v remasterované podobě k 30. výročí vydání. Pro skupinu jde ve všech ohledech o zcela zásadní album, začátek všeho – skupiny, jejího zvuku a spolupráce s vydavatelstvím. Reedovaná verze CD obsahuje navíc 4 bonusy, a to dvě skladby z období kolem vydání alba – Jerusalem a Kainovo znamení – nově nahrané ve studiu a jejich koncertní podoba v autentickém záznamu z tehdejší doby. Samotný vinyl vychází v červené podobě.